Moje prodejna
LOADER
Menu
Produkty

Životní prostředí

Neustále hledáme způsoby, jak snížit ekologické dopady veškeré naší činnosti – od nákupu, logistiky, organizace prodejen a kancelářských prostor až po marketingové aktivity.

Better Cotton

PEPCO je hrdým členem Better Cotton. Better Cotton je jednou z největších organizací, která se věnuje podpoře zemědělců v oblasti udržitelné produkce bavlny. Better Cotton funguje na principu modelu spotřebitelského řetězce zvaného hmotnostní rovnováha. To znamená, že bavlna Better Cotton není fyzicky dohledatelná u jednotlivých produktů, ale farmáři Better Cotton profitují z poptávky po Better Cotton v ekvivalentních objemech, které získáváme. Do roku 2025 budeme získávat nejméně 25 % naší bavlny přes Better Cotton.
Více se dozvíte zde

Osvětlení LED v prodejnách

Všechny nově otevřené prodejny PEPCO jsou vybaveny energeticky úsporným osvětlením LED. Kromě toho realizujeme program výměny starého osvětlení v nejdéle fungujících prodejnách, díky kterému již valná většina našich prodejen využívá výhradně řešení LED.

Obaly

V roce 2020 jsme začali zavádět novou strategii pro obaly, jejímž cílem je snížit celkové množství obalů v dodavatelském řetězci a zvýšit podíl recyklovatelných nebo recyklovaných obalů, a to jak pro velkoobjemová, tak pro jednotlivá balení.

Výrobky ohleduplné k životnímu prostředí

Neustále rozšiřujeme nabídku a dostupnost výrobků, které jsou ohleduplnější k životnímu prostředí. V našem sortimentu najdete oděvy z biobavlny včetně oděvů s certifikátem GOTS (Global Organic Textile Standard). Ten potvrzuje, že všechny fáze výroby oděvu – od surovin až po hotový produkt – proběhly v souladu s regulovanými společenskými a ekologickými kritérii. Nabídka společnosti PEPCO zahrnuje také výrobky z certifikovaného dřeva a papíru, zboží s certifikátem OEKO-TEX a recyklované výrobky.
Více informací o certifikátech a bezpečnosti výrobků najdete zde Naše kvalita

Používáme recyklovaný papír

96 % našich propagačních letáků je vytištěno na recyklovaném papíře.

Zodpovědná přeprava

Ve společnosti PEPCO využíváme takzvanou intermodální přepravu, jejíž hlavní princip spočívá ve větším důrazu na železniční a vodní dopravu. Představuje jeden z nejúčinnějších způsobů, jak snížit emise skleníkových plynů v dodavatelském řetězci.
Také se prostřednictvím efektivního plánování logistiky snažíme snižovat spotřebu pohonných hmot a emise našeho distribučního vozového parku.

Zacházení s odpadem

V celém řetězci třídíme odpad. Kromě toho mají naše distribuční střediska vyvinuté systémy sběru průmyslového odpadu, který se pak odesílá přímo k recyklaci.

Recyklované tašky

V prodejnách PEPCO se prodávají pouze tašky s certifikátem EcoLoop, které se vyrábějí z recyklovaného plastu a obsahují nejméně 85 % recyklovaných materiálů. Tyto tašky mají také ekologickou certifikaci „Blue Angel“.
To znamená, že přispíváme ke snížení emisí CO2 až o 40 % ve srovnání s taškami vyráběnými z fosilních paliv.

Sběr použitých baterií

Ve všech prodejnách sbíráme použité baterie. U pokladen se nacházejí koše, do kterých mohou zákazníci baterie odkládat.

Etický dodavatelský řetězec

Klíčem k úspěchu společnosti PEPCO jsou lidé – naši zaměstnanci, ale také naši dodavatelé a další obchodní partneři a jejich zaměstnanci, kteří společně s námi pracují na průběžném rozvíjení naší společnosti. Proto se pro ně neustále snažíme vytvářet co nejlepší pracovní prostředí. Jako zodpovědný zaměstnavatel si stanovujeme přísné etické normy a totéž očekáváme i od našich partnerů.

Etický kodex pro dodavatele

Náš etický kodex pro dodavatelský řetězec stanovuje požadavky naší společnosti na dodavatele, které se týkají pracovních norem a dodržování lidských práv. Vychází z principu nulové tolerance vůči problémům, na které my i naši zákazníci klademe velký důraz, jako jsou nebezpečné pracovní podmínky, nucená práce, korupce, spravedlivé mzdy a dětská práce.

Audity dodavatelů

Na to, aby naši dodavatelé dodržovali naše etické zásady, pečlivě dbá auditorská firma patřící do PEPCO Capital Group. Společnost má zavedený vícefázový systém auditu dodavatelů, abychom měli jistotu, že v jejich závodech vládnou bezpečné pracovní podmínky, že se ke svým zaměstnancům chovají v souladu s příslušnými zákony a platí jim spravedlivou mzdu. Během auditů se hodnotí také to, zda dodavatelé dodržují předpisy o ochraně životního prostředí.

Zaměstnanci

Společnost Pepco má v Evropě přes 20 tisíc zaměstnanců. Naše společnost díky svým zaměstnancům dynamicky roste a naši zaměstnanci se rozvíjejí spolu s ní. Na profesní rozvoj vždy nahlížíme ze dvou úhlů: z hlediska strategie a kultury společnosti a z hlediska individuální potřeby rozvoje daného zaměstnance.
Základ naší každodenní práce tvoří jedinečná kultura organizace zvaná PEPCOoltura, která vychází z našich cílů, vize a hodnot.

Naše PEPCOoltura

Vystihuje, jak realizujeme naši vizi a cíle, a vyjadřuje naše vědomí toho, že všechno, co děláme, má nějakou hodnotu. Našich pět hodnot – rozvoj, láska k zákazníkovi, týmový duch, úcta a jednoduchost – nám pomáhá sjednotit zaměstnance z různých oddělení, pozic a kultur. Prostřednictvím našich hodnot vytváříme silné a dobře integrované týmy, ve kterých se lidé učí ze zkušeností druhých a navzájem se podporují při dosahování cílů.

Rozvoj zaměstnanců

Společnost Pepco nabízí rozmanité možnosti školení a profesního rozvoje pro zaměstnance prodejen i hlavní kanceláře. Každý zaměstnanec prochází každoročním procesem, který má za účel stanovit individuální cestu rozvoje, a dostává přístup ke školením nebo materiálům pro elektronické školení šitým na míru. Náš interní proces podpory Performance & Development má podporovat manažery a jejich podřízené v úsilí dosahovat co nejlepších výsledků a zlepšovat své schopnosti nezbytné k efektivnímu plnění úkolů.

Zaměstnanecké benefity

Profesní rozvoj není všechno. Proto také mají naši zaměstnanci přístup k nejrůznějším nepeněžním benefitům, které jim usnadňují život a pomáhají jim dbát o své zdraví a duševní pohodu. Jedná se například o tyto benefity:

Kafeteria MyBenefit

Online platforma, ve které si mohou zaměstnanci vybírat z tisíců připravených benefitů.

Zaměstnanecká sleva na nákupy v řetězci Pepco

Akce pro zaměstnance

Pravidelné teambuildingy a motivační setkání

CHYTRÝ oběd

Rozvojové programy a výuka angličtiny

Sociální fond

Skupinové pojištění

Sportovní iniciativy pro zaměstnance

Charitativní činnost

Pro PEPCO jsou prioritou v oblasti sociálního působení právě děti a organizace jejich volného času, rozvoj, vzdělávání a vyrovnávání životních příležitostí. Spolupracujeme s veřejně prospěšnými organizacemi, tvoříme vlastní podpůrné programy, angažujeme se jako dobrovolníci. V každém státě, ve kterém působíme, se věnujeme různým iniciativám, které jsou zaměřeny na děti.

Spolupracujeme například s těmito organizacemi:

NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti

Nadace rozvoje občanské společnosti jako jedna z nejstabilnějších nadací existuje od roku 1993 a patří mezi nejstarší a největší neziskové organizace v České republice. Rozvíjí vlastní charitativní a společensky odpovědné projekty. Jednou z našich klíčových cílových skupin jsou děti a mladí lidé, které podporujeme v rámci specifických programů například partnersví sbírky Pomozte Detěm a realizujeme i vlastní PEPCO program pomoci.

SOS Dětské vesničky

V zemích, ve kterých jsou obchody PEPCO spolupracujeme s lokálními vesničkami, jež jsou součástí mezinárodní organizace SOS Children’s Villages, které pomáhá opuštěným dětem a dětem ohroženým ztrátou rodičovské péče, aby byly co nejlépe připraveny pro dospělý život. PEPCO podporuje realizaci nejrůznějších vzdělávacích a odpočinkových projektů ve vesničkách.

Zákazníci PEPCO také pomáhají

Charitativní medvídci

V nabídce hraček PEPCO můžeš najít výjimečnou dvojici charitativních medvídků. 100 % zisku z jejich prodeje směřuje do projektu Pomoze dětem, který poskytuje přímou a účinnou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let v celé České republice. Koupí medvídka podpoříte naši iniciativu.