Moje prodejna
LOADER
Menu
Produkty

Interní označení kvality výrobků PEPCO

ORGANIC COTTON (BIO BAVLNA)

Mezi bavlněnými výrobky společnosti PEPCO objevíte i speciální řadu oděvů s označením ORGANIC COTTON, která označuje konkrétní výrobky z bio bavlny nebo s jejím obsahem. Bio bavlna je surovina získávaná ručně a za použití metod ekologického zemědělství. Na plantážích se používají přírodní prostředky ochrany, takže bavlněný materiál neobsahuje žádné pesticidy. Znamená to také, že proces pěstování a produkce této bavlny probíhá udržitelným způsobem.

RECYKLOVANÝ POLYESTER

Jedná se o interní označení společnosti PEPCO, které zaručuje, že výrobek byl částečně nebo zcela vyroben z recyklovaného polyesteru. Používáním obnovitelných plastů přispíváme k podpoře udržitelného rozvoje.

Mezinárodní osvědčení kvality výrobků PEPCO

OEKO – TEX

OEKO-TEX® Standard 100 je přední světová nezávislá značka bezpečnosti textilních tkanin, při níž se ověřuje přítomnost škodlivých chemických látek u všech prvků výrobku – od tkaniny až po potisky, knoflíky, zipy, etikety a další ozdobné prvky.

OEKO-TEX® MADE in GREEN je kombinací certifikátu OEKO-TEX® Standard 100, který potvrzuje chemickou bezpečnost výrobku, a certifikátu OEKO-TEX STeP, který navíc ověřuje a potvrzuje environmentální a sociální aspekty.

 

Více o osvědčení

GOTS (The Global Organic Textile Standard)

Certifikát se vztahuje na všechny fáze ekologické textilní výroby. Norma stanoví omezení týkající se původu příze, chemických látek používaných ve výrobním procesu a zahrnuje ověření sociálních a environmentálních standardů.

 

Více o osvědčení

ORGANIC CONTENT STANDARD

Organic 100 a Organic Blend Content Standard jsou mezinárodní normy ověřující obsah organických vláken ve výrobku. Přitom ověřují každou fázi získávání a zpracování surovin.

Organic 100 Claim standard se uděluje výrobkům, které obsahují minimálně 95 % bio bavlny.

Organic Blended Claim Standard lze zase použít od minimálního 5% obsahu bio bavlny ve výrobku.

 

Více o osvědčení

GLOBAL RECYCLED STANDARD

Mezinárodní norma, která specifikuje požadavky na vlákna pocházející z recyklace. Zajišťuje kontrolu celého výrobního řetězce tím, že minimalizuje negativní dopad na životní prostředí z hlediska použitých chemických látek a sleduje dodržování lidských práv z hlediska pracovních podmínek nebo mezd. 

Výrobky označené touto normou musí obsahovat minimálně 50 % recyklovaného materiálu.

 

Více o osvědčení

RECYCLED CLAIM STANDARD

Tyto normy ověřují obsah recyklovaných vláken ve výrobku. Certifikát uděluje nezávislý orgán výrobcům, jejichž výrobky obsahují nejméně 5 % recyklovaných vláken.

Recycled Claim Standard 100 lze na výrobek umístit, pokud obsahuje minimálně 95 % recyklovaného obsahu.

V ostatních případech, kdy je obsah recyklovaných vláken nižší než 95 %, může být udělena certifikace Recycled Claim Standard Blended.

 

Více o osvědčení

VEGAN a VEGETARIAN

Tyto certifikáty jsou určeny pro potravinářské výrobky, průmyslové výrobky a kosmetiku. Osvědčují, že nabízené výrobky neobsahují složky živočišného původu.

Vegan – v žádné fázi výroby nebyly použity živočišné suroviny ani jejich části. Neobsahují ani produkty živočišného původu.

Vegetarian – v žádné fázi výroby nebyly použity živočišné suroviny ani jejich části. Mohou však obsahovat produkty živočišného původu, jako je hedvábí, med, mléko nebo vaječné deriváty (s výjimkou vajec z klecového chovu).

 

Více o osvědčení

INTERTEK

Jedná se o mezinárodní značku kvality, kterou udělují nezávislé zkušební laboratoře včetně zkušební laboratoře Intertek. Značka potvrzuje, že výrobek splňuje evropské bezpečnostní normy a také požadavky na kvalitu nebo užitné vlastnosti výrobku.

Zkušební laboratoře Intertek před udělením značky kvality důkladně ověřují výrobky z hlediska bezpečnosti, trvanlivosti, funkčnosti, pevnosti a použitelnosti. Ověřování zahrnuje také kontrolu výrobků během výrobního procesu.

 

Více o osvědčení

TÜV Rheinland CERTIFIED

Jedná se o mezinárodní značku kvality udělovanou nezávislým certifikačním orgánem TÜV Rheinland. Značka kvality potvrzuje, že daný výrobek prošel procesem výzkumu a certifikace a je v souladu s evropskými bezpečnostními normami a také s požadavky na kvalitu nebo užitné vlastnosti výrobku.

Společnost TÜV Rheinland před udělením značky kvality důkladně ověřuje výrobky z hlediska bezpečnosti, trvanlivosti, funkčnosti, pevnosti a použitelnosti. Ověřování zahrnuje také kontrolu výrobků během výrobního procesu.

 

Více o osvědčení