Oblíbené

Můj obchod

0

Rozhovory s kolegy

Poznejte své kolegyně a kolegy zblízka…

Každý den sice pracujeme v PEPCO společně, ale protože je v Česku i na Slovensku už více jak 400 prodejen, není možné poznat všechny spolupracovníky osobně. Následující rozhovory jsou proto jedinečnou příležitostí, jak se o nich můžete dozvědět něco bližšího.

 

Lenka Kisová

Jaký je váš příběh u nás v PEPCO?

Po třech měsících práce mi byla nabídnuta pozice hlavní pokladník. O další tři měsíce později jsem šla na školení a byla povýšena na zástupkyni vedoucího prodejny. Na této pozici jsem pracovala rok. A pak přišla další nabídka, tentokrát od mé area manažerky Beáty, abych si vyzkoušela vést vlastní prodejnu. Mohla jsem si dokonce vybrat svůj tým, se kterým jsme následně otevřeli krásnou novou prodejnu. Pracovalo se nám tam úžasně. Akorát jsem se po čase musela stěhovat do Bratislavy. Naštěstí se pro mě, se našlo místo vedoucí prodejny i v Bratislavě.

Tam jsem setrvala rok, a to do chvíle, než se uvolnilo místo na PEPCO centrále, o které jsem měla zájem.

Jakou vtipnou situaci jste u nás v PEPCO zažila?

Zažila jsem tu neskutečné množství vtipných situací – třeba nabídky ze strany našich zákazníků – od pozvání na rande, přes nabídku pojištění, po výpomoc v obchodě zdarma. Všechny jsem samozřejmě zdvořile odmítla.

V čerstvé paměti mám také příhodu, kdy se se mnou spojila zákaznice, která po odchodu z jedné z našich prodejen doma zjistila, že nezaplatila zboží omylem pověšené na kočárek. Velmi se omlouvala a slibovala, že na druhý den pojede do třicet kilometrů vzdálené prodejny zboží v hodnotě devadesáti korun uhradit. Kolegyním na prodejně ještě nakonec dovezla jako omluvu čokoládu a kávičku.

Barbora Stodolová

Jak se podle vás PEPCO mění?

Když jsem do PEPCO nastupovala, firma byla spíš rodinná – bázi měla v Polsku a na Slovensku bylo otevřeno sotva pár prodejen. PEPCO tehdy přinášelo úplně nový konceptu obchodů. Za těch devět let, co v PEPCO působím, jsme prošli velkou transformací.

Co vás na práci pro nás baví a naplňuje?

Důležité pro mě je vidět odraz mé práce v praxi. Jsem pyšná na to, kolik lidí se nám podařilo vychovat – vídám lidi, které jsem nabírala před osmi lety, třeba jako zástupkyni na prodejnu, a teď je z ní oblastní vedoucí. Hrdá jsem i na to, že jsou naše prodejny čím dál hezčí. Největší odměnou pro mě je vidět v praxi, jak na obchodě fungují inovace, na kterých jsem se podílela – a radost z nich mají nejenom zákazníci, ale i zaměstnanci.

Zuzana Hudecová

Jaký je váš příběh u nás v PEPCO?

Do PEPCO mě přijímal současný regionalní manažer pro region SK1. Po třech měsících jsem dostala nabídku vést svoji vlastní prodejnu v Košicích, a tím začala doslova zážitková jízda. Na tuto pozici se totiž nabalovaly další aktivity a výzvy, kdy jsme se stali VM prodejnou a školili zavádění nového pokladního systému. V květnu 2019 pak přišla možnost podílet se na otevírání bulharského trhu a po mém návratu zpátky na Slovensko i na školeních na tehdy ještě prezenčních akademiích.

Jak se podle vás PEPCO mění?

Za tu dobu, co pro PEPCO pracuji, se zvětšil nejenom objem administrativy, ale i skladů – zboží tam v jednu chvíli bylo tolik, že člověk ani neměl kam padnout únavou. Vyvíjely se i firemní hodnoty PEPCO. Tím, že má firma svoje teenagerovské roky už za sebou – přehoupli jsme se totiž už přes dvacet let fungování PEPCO – vše je jiné, složitější. Ono se jinak žije, když dochází k prudkému rozmachu firmy, a potom, kdy už si člověk dospěle uvědomuje zodpovědnost za ni.

Ľudmila Košútová

Jakou vtipnou situaci jste u nás v PEPCO zažila?

Tím, že jsem prošla v PEPCO různými pozicemi, zažila jsem i řadu vtipných příhod. Ta nejvtipnější byla, když jsme do PEPCO přijali novou pokladní. Pracovala u nás sotva pár dnů, když jsme potřebovali, aby kvůli měsíční poradě v rámci prodejny přišla do práce o hodinu dřív. Pokladní však ujel autobus a ona se tak bála, že bude za pozdní příchod propuštěná, že neměla odvahu zavolat vedoucí, jestli by ji do práce někdo nesvezl, a raději se vydala zkratkou přes pole. Do práce dorazila totálně zablácená a jak procházela obchodním centrem, bahno nechávala všude za sebou. Na poradu dorazila vystrašená, ale přece jen šťastná, že ji stihla načas.

Co vás na práci pro nás baví a naplňuje?

Růst a být součástí tak prospěšné a progresivní firmy, jakou PEPCO je, kde mohu rozvíjet svoje schopnosti. Mám radost z kariérního posunu nejenom svého, ale i svých kolegů. Za nejdůležitější aspekty své práce považuji komunikaci a porozumění, které jsou i mně osobně vlastní.

Martina Paníčková

Co vás na práci pro nás baví a naplňuje?

Na naší společnosti mě nejvíc baví zaměstnanecké nastavení. Když jsem nastoupila, bylo nás pět. A navzdory tomu, že jsme se výrazně rozšířili, zachovali jsme si lidský přístup, a to na všech úrovních. Já svoje kolegyně a kolegy vyslechnu vždy. A v několika jejich kritických momentech jim pomohla i přímo naše firma. Věřím, že s PEPCO zvládneme i současné zdražování a inflaci, že se firma postará o všechno a všechny jako dosud.

Jak se podle vás PEPCO mění?

Za ta léta se toho v PEPCO změnilo opravdu hodně – mimo jiné i hodnocení značky našimi zákazníky. Když jsem dřív obvolávala lidi, jestli by k nám nepřišli na pohovor, často o nás nevěděli, pletli si nás s jinými řetězci, netušili, co prodáváme, komolili název. Dnes uchazeči na pohovorech říkají, že jsou našimi spokojenými zákazníky ­– líbí se jim zboží i prodejny s jejich jedinečnou atmosférou. Vývojem prošlo i naše zboží – dnes je mnohem modernější a trendy. Když je srovnám se zbožím ostatních řetězců v obchodních centrech, nabízíme produkty ze stejného materiálu a ve stejné kvalitě jako oni, ale za mnohem nižší ceny.

Roman Vu Thi Thu

Jak se podle vás PEPCO mění?

Progres firmy můžu za tu dobu, co pro PEPCO pracuji, bez přehánění nazvat mílovým. Když totiž srovnám svoji první školicí zkušenost na prodejně v Polsku – kdy jsem si nebyl jistý, zda jsem udělal dobře, že jsem do PEPCO nastoupil – s aktuálními firemními standardy, rozdíl nemůže být větší, ať už se to týká našich produktů, standardů práce nebo obsluhy zákazníků. V současné době navíc pracujeme na novém brandingu a konceptu. PEPCO má podle mě před sebou velmi pěknou budoucnoust, a jako vždy i dynamickou.

Co vás na práci pro nás baví a naplňuje?

Na mé práci mě baví interakce s lidmi, také možnost ovlivňovat dění a přispívat k dosahování našich firemních cílů. Také bych chtěl vyjádřit svůj vděk za to, že můžu pro firmu PEPCO pracovat. Jsem si jistý, že firma brzy dosáhne své vysněné mety, stát se největším maloobchodním diskontním řetězcem v Evropě.

Tomáš Vyskočil

Jaký je váš příběh u nás v PEPCO?

Začínal jsem na pozici oblastního vedoucího – byl jsem druhým oblastním vedoucím v Česku po paní Stodolové. A postupně jsem se vypracoval přes pozici na Moravě a v Praze až na regionálního vedoucího. PEPCO se za tu dobu změnilo opravdu hodně. Začínali jsme spíš jako rodinná firma, kdy jsme si všechno řešili sami. Když jsem se do PEPCO dostal, měli jsme v Česku sedmnáct prodejen, teď jich máme přes 260.

Co byste nám chtěl vzkázat?

Nyní všichni zažíváme těžké chvíle kvůli zdražování, kvůli válce na Ukrajině, kvůli covidu a že i nás, zaměstnanců PEPCO, se ty věci dotýkají, stejně jako našich zákazníků, kteří nás vyhledávají proto, že u nás nakoupí levněji. A já bych rád řekl, že právě teď je potřeba vzpomínat na dobré chvíle a věřit v budoucnost. Žijeme totiž ve stabilní společnosti, která už různými krizemi prošla – a zdárně.

Lucie Brýdlová

Co vás na práci pro nás baví a naplňuje?

Nejvíce mě v PEPCO baví práce s mým týmem a také spolupráce s mými kolegy a kolegyněmi. S manažery a dalšími zaměstnanci prodejen děláme maximum pro to, aby se u nás zákazníci cítili dobře a spokojeně. Navzájem se inspirujeme a rozvíjíme.

Jak se podle vás PEPCO mění?

PEPCO dnes bedlivě sleduje trendy a snaží se držet krok s konkurencí. I proto se během let změnil vzhled našich prodejen a nyní nás čekají další modernizace. Chceme, aby byly naše prodejny atraktivní – a to nejenom pro naše zákazníky, ale i zaměstnance. PEPCO také neustále expanduje, díky čemuž věřím, že se budeme i dál v budoucnu rozvíjet.

Proč se vyplatí nakupovat v Pepco?

Je vám vždy nablízku

Více než 200 prodejen. Jsme vám vždy nablízku.

Vždy nízké ceny

V Pepco najdete vše, co potřebujete a za nízké ceny.

Široký výběr

V Pepco najdete široký výběr výrobků pro sebe, svou rodinu a domácnost.

Nakupujte bez obav

Máte právo vrátit zboží do 30 dnů v libovolném obchodě Pepco na území České republiky.